

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 42 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 15 MHz |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 5.9 V/µs |
| Operating Supply Current | 790 µA |
| Input Bias Current | 1 pA |
| Nominal Supply Current | 715 µA |
| Output Current per Channel | 86 mA |
| Gain Bandwidth Product | 14 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 200 µV |
| Voltage Gain | 130 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 86 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Input Voltage Noise Density | 9 nV/sqrt Hz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 130 dB |
Stock: 1751
Distributors
pcbx
Unit Price$2.54085
Ext.Price$2.54085
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.54085 | $2.54085 |
| 10 | $1.92787 | $19.27870 |
| 25 | $1.77141 | $44.28525 |
| 50 | $1.68465 | $84.23250 |
| 100 | $1.60214 | $160.21400 |
| 300 | $1.53490 | $460.47000 |
| 500 | $1.47048 | $735.24000 |
| 1000 | $1.42687 | $1426.87000 |
